Instytut energetyki odnawailnej

Menu Główne

Newsletter


Ankieta

Oceń funkcjonalność programu kolektorek
 

Baza danych kolektorów

   

                  Już w sklepie!

Raport i baza urządzeń

          

                    Już w sklepie!

Studia podyplomowe OZE

Obejrzyj film „Punkt krytyczny. Energia odNowa” na kanale youtube

Jest to pierwszy polski pełnometrażowy film na temat zmiany klimatu i nieuchronnej rewolucji energetycznej. Dowiadujemy się z niego co sprawiło, że równowaga klimatu na Ziemi została zachwiana i jakie są tego skutki. Film wskazuje, że odnawialne źródła energii (OZE) są sposobem na rewolucję technologiczną oraz kompleksową, proekologiczną modernizację polskiej energetyki.

Film można obejrzeć na stronie projektu energiaodnowa.pl lub bezpośrednio na kanale youtube.

Instytut Energetyki Odnawialnej przygotował wsad merytoryczny do scenariusza, z którego twórczo korzystał reżyser i scenarzysta – Łukasz Bluszcz. W filmie chcieliśmy pokazać, że OZE to nie jest już „fanaberia naiwnych, czy wybryki bogatych”, to konsekwentna polityka, którą wspiera interes gospodarczy i która ma ku temu niezwykle silne argumenty ekonomiczne i społeczne – mówi o perspektywie IEO Aneta Więcka. Obecnie OZE stały się tzw. głównym nurtem nie tylko europejskiej, ale i światowej energetyki – komentuje zasadniczy przekaz scenariusza i filmu Grzegorz Wiśniewski, prezes IEO.


Prace nad filmem stał się też okazją do postawienia szerszych pytań i wyrażenia obaw o kierunki rozwoju energetyki odnawialnej w Polsce. Obecnie obserwujemy próby obrony status quo poprzez blokowanie rozwoju OZE, czy też rozwój tylko najmniej efektywnych kierunków. W szczególności groźne dla przyszłości branży są plany oparcia rozwoju OZE na dalszym wspieraniu współspalanie biomasy z węglem. Ryzykowny jest też model ograniczania udziału w systemie energetycznym źródeł o najmniejszych kosztach zmiennych, takich jak słońce czy wiatr – ostrzega Wiśniewski. I dodaje: Optymalny „miks” energetyczny kraju powinien być budowany w sposób zrównoważony i silnie zdywersyfikowany różnymi rodzajami źródeł energii.

Film uwzględnia te uwarunkowania. Osadza energetykę odnawialną w niezwykle ważnym dla niej kontekście klimatycznym oraz pokazuje, że OZE są podstawą dokonującej się na całym świecie transformacji energetycznej od której nie ma już odwrotu.

Produkcja filmowa jest częścią projektu „Energia odNowa”. Koordynatorem projektu jest WWF Polska, natomiast partnerami: Instytut na rzecz Ekorozwoju, Krajowa Agencja Poszanowania Energii, Instytut Energetyki Odnawialnej. Obsługą PR kampanii zajmuje się agencja First Aid Communication. Szczegółowe informacje na temat kampanii można znaleźć na stronie EnergiaodNowa.pl.

Projekt „Wdrażanie Zrównoważonego Rozwoju na podstawie Odpowiedzialnej Społecznie Transformacji (WZROST)” jest dofinansowany z środków unijnych z programu LIFE i współfinansowany z środków krajowych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

Logowanie

 

  Panel Producenta

logowanie do panelu producenta

 Baza sprzętu solarnego - online

Zobacz jak prostym i wygodnym narzędziem promocji sprzętu solarnego jest Panel Producenta  

Demo panelu producenta 

Panel producenta demo

  

       Dodaj inwestycję OZE do mapy!

         Kontakt: repowermap@ieo.pl

odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
Ankieta użytkownika